PATVIRTINTA

2023 m. rugsėjo 25 d. įsakymu Nr. U1-

SKUODO MENO MOKYKLOS IR ŠEIMOS

TRIŠALĖ SUTARTIS

Šia sutartimi yra susitariama siekti aukštos mokymosi kokybės, ugdyti(is) muzikos, choreografijos ir dailės klasių mokiniui reikiamas kompetencijas ir charakterio bruožus visą Švietimo ir mokslo ministerijos rekomenduojamą mokymosi trukmę Meno mokykloje, todėl įsipareigojame:

1. Mokyklos direktorius –
  2. stebėti ugdymo proceso vyksmą, pagal galimybes lanksčiai derinti mokymosi tvarkaraštį atsižvelgiant į moksleivio užimtumą bendrojo ugdymo mokykloje;
  3. rūpintis, kad mokiniui būtų sudarytos galimybės dalyvauti koncertinėje / parodinėje, konkursinėje, švietėjiškoje veikloje;
  4. sudaryti tinkamas sąlygas (materialinę bazę bei socialinę – emocinę aplinką) mokymuisi ir saviraiškai.
  5. Tėvai –
  6. domėtis vaiko mokymosi sėkme, lankyti tėvų susirinkimus, koncertus / parodas;
  7. pagal galimybes nupirkti vaikui muzikos instrumentą bei priemones ir aprangą, rūpintis, kad vaikas atliktų mokytojo pateiktas užduotis, lankytų užsiėmimus;
  8. laiku sumokėti atlygį už teikiamą formalųjį švietimą papildantį ugdymą ir neformalųjį švietimą;
  9. užtikrinti vaiko dalyvavimą pamokose, atsiskaitymuose, kolektyvų repeticijose, koncertuose/parodose, konkursuose ir kituose užsiėmimuose;
  10. informuoti klasės mokytoją apie vaiko sveikatos būklę (specifinius sutrikimus, alergines reakcijas, fobijas), kuri gali turėti įtakos mokymosi procesui;
  11. atlyginti vaiko padarytą žalą mokyklos inventoriui arba pastatui.
  12. Mokinys –
  13. lankyti pamokas, pasirinkto kolektyvo repeticijas, išmokti mokytojo nurodytas užduotis;
  14. dalyvauti atsiskaitymuose, koncertuose/parodose bei kituose užsiėmimuose;
  15. Skuodo rajono savivaldybės Tarybos 2022 m. birželio 30 d. sprendimu Nr. T9-128 mokamas nustatytas atlygis už formalųjį švietimą papildantį ugdymą ir neformalųjį švietimą:
  16. už vieną pasirinktą formalųjį švietimą papildančio ugdymo (toliau FŠPU) muzikos, choreografijos, dailės ar ankstyvojo ugdymo programą Skuodo meno mokykloje, tėvai (globėjai) moka 20 eurų mėnesinį atlygį. Ylakių ir Mosėdžio skyriuose – 17 eurų;
  17. už dvi pasirinktas FŠPU programas tėvai / globėjai moka 30 eurų mėnesinį atlygį. Ylakių ir Mosėdžio skyriuose – 25 eurų;
  18. už pasirinktą neformaliojo švietimo (toliau NŠ) saviraiškos programą, tėvai / globėjai moka 10 eurų (Ylakių ir Mosėdžio skyriuose 8 eur.) mėnesinį atlygį;
  19. Nustatyto dydžio atlygis mokamas kas mėnesį arba pusmečiais į Mokyklos sąskaitą - Nr. LT42 4010 0447 0006 0130 DNB banke, mokėjimo paskirtyje nurodant vaiko vardą ir pavardę:
  20. mokestis skaičiuojamas už praėjusį mėnesį ir sumokamas iki kito mėnesio 20 d.;
  21. iki rugsėjo 30 d. – mokestis už mokslo metų pirmąjį pusmetį, už 4 mėnesius (rugsėjis-gruodis);
  22. iki sausio 31 d. – mokestis už mokslo metų antrąjį pusmetį, už 5 mėnesius (sausis-gegužė).
  23. Nesumokėjus atlygio už neformalųjį švietimą keturis mėnesius paeiliui, Mokykla siunčia raštišką perspėjimą tėvams, o nesumokėjus iki laiške nurodytos datos, Mokykla pasilieka teisę kreiptis įstatymų numatyta tvarka dėl skolos išieškojimo.
  24. Mokestis mažinamas mokyklos direktoriaus įsakymu šeimoms, kurios yra socialinės paramos gavėjos pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą:
  25. 50 procentų gabiems mokiniams
  26. šeimoms, kurių du ar trys vaikai lanko mokyklą;
  27. už antro vaiko ugdymą mokestis mažinamas 25 proc.
  28. už trečio vaiko ugdymą mokestis mažinamas 50 proc.
  29. Aprašo 7  punktas netaikomas ankstyvojo ugdymo programą lankantiems vaikams.
  30. Tėvai ar kiti teisėti vaiko atstovai, besikreipiantys dėl mokesčio už FŠPU lengvatos, nurodytos 7 punkte, iki rugsėjo 15 d. ir iki sausio 15 d. pateikia:
  31. laisvos formos prašymą mokyklos direktoriui;
  32. pažymą apie gaunamą socialinę paramą.
  33. Nelankant dėl ligos 2 savaites ar daugiau kalendorinių dienų ir per dvi darbo dienas pateikus tėvų prašymą, atlygio dydis už FŠPU ir NŠ atitinkamai perskaičiuojamas.
  34. Mokiniui nesuteikus pasirinktos meno srities pagrindinio dalyko paslaugų dėl objektyvių priežasčių (mokytojo nedarbingumo laikotarpiu, mokytojui išvykus į komandiruotę, renginius ir panašiai) mokestis mažinamas 10 procentų už savaitę mokyklos vadovo įsakymu.
  35. Karantino laikotarpiu, mokiniams nelankant mokyklos, tačiau organizuojant ugdymo procesą nuotoliniu būdu, mokestis už mokslą mažinamas 50 proc.
  36. Mokesčio už mokslą nemoka vaikai užsieniečiai, kurie dėl karinių veiksmų yra atvykę į Lietuvos Respubliką ir laikinai gyvena Skuodo rajono savivaldybės teritorijoje.
  37. Nutarus nebelankyti Meno mokyklos, privaloma pateikti prašymą. Nepateikus tokio prašymo – atlygis už neformalųjį švietimą skaičiuojamas toliau ir gali būti išieškomas įstatymų nustatyta tvarka.
  38. Mokykloje mokinio kartu su mokytoju sukurtas intelektinis produktas priklauso mokyklai ir mokiniui. Mokykla pasilieka teisę naudoti šį produktą kaip metodinę ir mokyklos veiklos reprezentavimo priemonę.
  39. Ši trišalė sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo datos ir galioja mokinio mokymosi Meno mokykloje laikotarpiu. Meno mokykla pasilieka teisę keisti atlygį už neformalųjį švietimą ir lengvatų suteikimą Skuodo rajono savivaldybės tarybos sprendimu. Apie tai tėvai (globėjai) bus informuojami pasirašytinai papildomu priedu prie sutarties.

Trišalė sutartis

kad mano vaiko nuotraukos, vaizdo ir garso įrašai bei kita filmuota medžiaga, gauta viešųjų ir neviešųjų renginių (tokių kaip šventės, konkursai, festivaliai, parodos ir kiti ugdymo tikslais organizuojami renginiai) metu, būtų naudojami Mokyklos internetinėje svetainėje, socialinio tinklo "Facebook" paskyroje, spaudoje bei kituose informavimo šaltiniuose, siekiant informuoti Mokyklos bendruomenę apie vykstančius ir įvykusius renginius, mokinių pasiekimus bei skatinti bendravimą, dalyvavimą ir įsitraukimą į Mokyklos gyvenimą.